Mateřská a přivýdělek. Lze to skloubit?

Mateřská a rodičovská dovolená patří mezi ty nejkrásnější období ženy, ale také patří k těm nejdražším.  Maminky dostávají jen opravdu malý zlomek své předešlé mzdy, ale platby zůstávají stejné. Vše se najednou přesouvá na manžela, a proto ženy chtějí trochu rozpočtu odlehčit a přivydělat nějakou korunu. Než se vrhnete do nějaké práce, je důležité si promyslet, zda opravdu chcete svůj volný čas věnovat nějaké pracovní činnosti a zda máte občas možnost odejít od své ratolesti.
zahřívání u pc
Nebo pokud si vyberete práci z domu, zda budete mít na to dostatek času. Další důležitou věcí je promyslet se co vlastně umíte a co byste chtěli dělat. A to nejlépe takovou činnost, po které je poptávka a bude Vás bavit. Nabídek na internetu pro maminky na mateřské moc není, proto se zkuste poptat ve svém okolí anebo ve svém zaměstnání kde jste stále zaměstnána. Nikdy totiž nemůžete vědět, jaké doporučení pro Vás vaší známí mohou mít.
čokoládové muffiny 

Nebojte se využít svých schopností

 
Ať už jste jakkoliv manuálně zručná i zde se dá dělat dobrý byznys. Můžete na zakázku háčkovat, šít, dělat náramky, malby nebo třeba péct výtečné dorty. Cení se hlavně šikovnost a originalita nápadu. Pokud ovšem raději pracujete hlavou, než rukama nemusíte zoufat. Můžete si přivydělat například cizojazyčnými překlady, doučováním anebo psaním textů pro různé weby. Jen je naivní doufat, že dítě Vám bude spát přesně, jak vy budete potřebovat. Proto pokud potřebujete pracovat jen v určité hodiny, neváhejte si najít nějaké to hlídání. Přivydělat si, ale můžete také roznášením letáků, vyplňováním dotazníků, katalogovým prodejem nebo předprodejem zboží.
miminko s čelenkou 

Nezapomeňte, že dítě je malé jen jednou

 
Je určitě chvályhodné, že chcete přidat korunu do rodinného rozpočtu, ale nezapomínejte při tom, že Vaše dítě je malé jen jednou. Užijte si to, kdy Vás děti nejvíce potřebují. Vaše brigáda nesmí mít vliv ani na Vaší psychice a ani na chod domácnosti.