Posviťte si s pocitem klidu

Není výjimkou, když se vypravíte se svým vozidlem do noci. Důvody mohou být různorodé. Někdo jezdí nerad za šera, někdo ze zásady v noci nevyjíždí. Ale ti, co třeba dojíždějí do práce, moc na výběr nemají. Musí jezdit tak, jak jim pracovní povinnosti velí.

Osvětlení protijedoucím vozidlem je pro Vás, jako řidiče utrpením. Nadáváte na jejich světla. Aby si je nechali nastavit správně, nebo aby si pořídili kvalitní žárovky do auta. A ne to, co mají ve svých světlometech. Možná máte pravdu v obou případech.

pochmurné počasí

· Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak reagují řidiči protijedoucích vozidel na světla Vaše?
· Máte je správně seřízené?
· Máte v předních světlometech také kvalitní autožárovky?
· A co brzdová světla? Jsou funkční?

Což o to, při denním světle jde jen o to, abyste byli viděni, ale v noci? Můžete mít jakkoliv kvalitní žárovky do auta, ale když je nemáte dobře seřízené, můžete protijedoucího řidiče řádně osvítit. A když Vám bez rozloučení odešla brzdová světla? Ten za Vámi bude mít, co dělat, když náhle přibrzdíte před přechodem.
Inu, s kvalitními a dobře fungujícími žárovkami v autě bude Vaše cestování daleko jistější a přehlednější pro všechny účastníky silničního provozu, včetně Vás.

zářící dálnice

Začněte u sebe.

Když se každý řidič začne zajímat především o své vybavení vozidla a jeho funkčností, potom se na silnicích budou všichni cítit bezpečně. Noční jízdy se potom nebude obávat žádný řidič. Pořízením žárovek do auta, včetně těch, co patří k povinné výbavě, se silniční provoz stane bezpečnou zónou. Stav vozidla každého řidiče bude dokonalý.

Samozřejmě, že k bezpečné jízdě vozidlem ve tmě, nebo v šeru, ale i v mlze patří také mnoho dalších detailů, které tvoří bezpečný celek. Ale to se tak nějak předpokládá. Snad každý řidič ví, jak se má na silnici chovat, aby nikoho neohrozil. A když na Vás někdo za jízdy zabliká, zpozorněte. Myslí to dobře. Třeba Vám něco přestalo svítit. Zastavte a zkontrolujte si své vozidlo. V povinné výbavě najdete náhradní žárovky do auta, které můžete ihned vyměnit za poškozené.