Jak zabavit děti při nemoci

Zabavit nemocné dítě, jehož tělo potřebuje především hodně odpočinku, se někdy může zdát těžké. Nemocné děti si neuvědomují, jak důležitý je pro ně klidový režim, a tak neustále vylézají z postele, a zkouší se zabavit po svém, což vede k tomu, že samotné uzdravování trvá mnohem déle, než bychom potřebovali, a často se ani plně nedoléčí. Jak tedy zabavit děti, aby zůstaly v posteli?

nemocné dítě

Origami

Učte je skládat origami. Jedná se o papírové skládačky, kdy z jediného papíru můžete poskládat květinu, zvíře, krabičku, vázu, rámeček, nebo třeba masku. Pokud už si papíry nachystáte na jednoduché čtverce, nebude později potřeba nic stříhat, ani lepit, a dítě se tak může zabavit v posteli, aniž by nadělalo nepořádek. Návody na různé origami najdete například na internetu, nebo si můžete v knihkupectví zakoupit výtisk s návody. Skládat se dá samozřejmě i z obyčejných bílých papírů, ale barevné, nebo speciální papíry na origami, budou nejlepší.

postavičky a globus

Deskové hry

I v posteli si s dítětem můžete zahrát deskové hry. Stačí k posteli postavit malý stolek, posadit se k němu, a můžete hrát. Jaká hra se vašemu dítěti zalíbí, to je jen a jen na něm. Můžete začít něčím jednodušším, jako je třeba Člověče nezlob se, pokračovat s hrou náročnější na logické uvažování, jako je třeba Kód, a pak vyzkoušet klidně Mikádo. Ani karty jako Černý Petr, nebo Prší, nejsou od věci. Pokud se zaměřujete na myšlení, můžete zkusit Brainboxy, které jsou na rozvoj myšlení vhodné pro všechny věkové kategorie.

Loutkové divadlo

Loutkové divadlo je další skvělou hrou, při které dítě nepotřebuje skotačit, a dá se vykonávat v klidu a v sedě. Pokud loutky nemáte, můžete si je snadno vyrobit, například z papíru, starých ponožek, nebo z rukavic. Nejprve zahrajte dítěti nějakou pohádku, a potom nechte hry na něm. Zatímco bude nacvičovat představení, si můžete v klidu uvařit, nebo udělat nějakou práci, a poté se přijít podívat na to, co vaše dítko připravilo.