Prima společnost

Musím se přiznat, že společnost, ve které se nacházím jsem si vždy pečlivě vybírala. Není o tom pochyb, že nejlepší společnost je vždy ta, která nám něco dá. Nemyslím to ale tak, že bychom měli jen ze skvělé společnosti těžit, například peníze, to vůbec ne. Myslím tím fakt, že nejlepší je hledat takovou společnost, ve které je vám nejlépe. Já mám právě společnost ráda, kde si všichni lidé rozumí a když je někdo v nesnázích, tak si pomůžou. Není opravdu nic smutnějšího, než když se lidé pomlouvají navzájem. Musím říct, že sama jsem byla bohužel tou nešťastnou obětí.

Skvělá společnost je nutná

Bylo to na základní škole, myslím, že v sedmé třídě. Byla jsem tam jediná, která neměla tehdy tak populární mobil. Nevím proč, ale mě ani nechyběl, nebyla jsem na něj zvyklá, tak jsem nevěděla, že je tak super a jde s ním zažít tolik legrace. Jenže mi nechyběl, a tak jsem ho po rodičích ani nevyžadovala. Jenže dětská společnost na základní škole je někdy nepěkná a neslavná. Ihned jsem byla terčem posměchu a faktu, že prý jsem neschopná a taková, že si neumím dupnout před rodiči, aby mi pořídili taky mobilní telefon. Ovšem marně jsem jim vysvětlovala, že o mobil vůbec nestojím, že ho nechci. Navíc je fakt, že bych byla jediná v rodině, která by ho měla, a tudíž bych ani neměla komu volat. Navíc když to tak vezmu, tak bych ani tak nevolala, protože v té době bylo volání na mobil opravdu dost drahé. To by mi kapesné vůbec nestačilo a myslím, že by to bylo i zbytečné. Toto byl jen takový smutný příklad, který se může stát kdykoli a komukoliv i v dnešní době. 

Škola je jedna velká společnost

Dnešní společnost se totiž dost různí a je jasné, že každá společnost má své výsady nebo podmínky. Zde myslím hlavně například plesy nebo třeba firemní večírky či firemní sešlosti. Je jasné, že tam jistě bude platit nějaký dress code a ten by se měl jistě dodržet, jinak by se stal asi problém. Myslím, že já osobně bych se necítila dobře, kdybych byla jediná oděná v něčem jiném. Myslím, že každý by se měl chovat tak, aby nevyvolával zbytečné konflikty, které nestojí za to.