Dnešní počítačové hry

Vášniví hráči počítačových her si dnes užívají hry se špičkovou grafikou, dobrou hratelností a promyšleným příběhem. Hry vtahují hráče přímo do příběhu a pokud je hra spojena i s brýlemi virtuální reality, tak je tento zážitek ještě více umocněn. Při hraní takovýchto her může člověk velice jednoduše zapomenout na svět kolem sebe a na sto procent se ponořit do hraní. Lidé často hrám tento fakt vyčítají, ale nespornou výhodu je, že člověk se může zprostit každodenních starostí a úplně se uvolnit. Snad každý člověk má nějakou aktivitu, při které dokáže utéct od reality, například čtením knih, prací na zahradě, či kreslením. Tyto koníčky jsou pro většinu lidí pouze volno časové aktivity, ale najdou se i takoví, kteří z této aktivity vytvoří své zaměstnání a vydělávají si tím, co mají rádi.

počítačová hra

Další nepochybná výhoda hraní her je spojení s kamarády. Nejen že člověk získává sociální kontakt i když sice často jen přes telefonní hovor, ale i to se počítá, ale také si vylepšuje některé dovednosti, jako například řešení problémů, rozhodování se ve stresu či schopnost soustředit se a urovnat si myšlenky. Dnes je na trhu tolik druhů her, že se dá vybírat z bojových, logických či příběhových a nebo může jedna hra v sobě skrývat kombinace dvou a více těchto specifik. Hry jsou také velkým tvůrcem komunit což napomáhá již zmiňovanému sociálnímu kontaktu a také pocitu jedince, že někam patří. Když se sejdou lidé, kteří hrají například stejnou hru, tak se téma k hovoru vždy najde.

herní konzole

Velká rozvinutost a rozmanitost her také napomáhá k vytvoření nové komunity i na sociálních sítích. Točí se různá videa o recenzích her, spousta lidí také sleduje hráče jak se natáčí při hraní dané hry. Tito lidé také potřebují dobrou komunikační schopnost.

Hraní her není ztráta času, jak se mnoho lidí domnívá, ale je to zkrátka čas trávený s využitím moderních technologií.