Vhodná i jako kryt proti nečistotám

Starat se příkladně o bazén, hlavně tedy o vodu v něm, by měla být vaše priorita. Nechcete se přeci koupat ve špíně, která zároveň i docela dost smrdí.

Vhodná i jako kryt proti nečistotám

Koupit si dnes bazén vás už nemusí vyjít na statisíce, dokonce ani na jednotky tisíc korun. V současnosti si můžete klidně pořídit vodní plochu na zahradu za pár tisícovek. Jasně, nebude to žádná hitparáda, ale v případě, že potřebujete pouze něco na ochlazení a nemáte zájem o plnohodnotné plavání, neměl by to být pro vás problém. Nadzemní bazény v posledních letech jdou díky mírným cenám opravdu na dračku, ale mnoho jejich novopečených majitelů zapomíná, že je o ně potřeba se i důkladně starat.

Klid u bazénu

Je jasné, že o malý bazének, ve kterém lze udělat maximálně dva tempa, se stará o poznání lépe než o velký domácí rybník. A i přesto na to hodně lidí zapomíná. Nemusíte dělat nic extra, stačí udržovat vodu v perfektní kondici. To není zase tak složité. Bez vhodných pomocníků se ale neobejdete.

Chemické dezinfekce

Každý bazén by měl obsahovat nejen vodu, ale také dezinfekci. Tak likviduje nečistoty a tím zajišťuje, že vaše koupání bude bezpečné. Kterou ale zvolit? Je jich totiž na výběr skutečně hodně. Pokud chcete kvalitu a zároveň moc neutrácet, rozhodně by vaše volba měla padnout na dezinfekci na bázi chlóru. Může sice v některých případech působit dráždivě, ale použije-li se s citem, nic takového nehrozí. Alternativou jsou pak přípravku s kyslíkem, respektive bazénová sůl. Ta musí být ale v tandemu se solonizační jednotkou, jinak nefunguje tak jak má.

Voda

Proti mikroskopickým nečistotám zakročí chemie, ale stejně důležité je bojovat i proti nečistotám, které jsou na první pohled vidět. Je tedy potřeba pořídit si na bazén kryt, díky kterému nebude do vody padat listí nebo obaly od chipsů a dalších pochutin. K tomu je ideální solární plachta, která je výhodná mimo jiné i díky tomu, že dokáže vodu v případě potřeby ohřát. Z názvu je evidentní, že není poháněna klasicky, tedy elektřinou ze sítě, ale pomocí naší hvězdy. Díky tomu vás zahřátí vody v bazénu nebude stát nic navíc, snad tedy krom trpělivosti. Není to moc efektivní způsob.