Solární plachta na bazén není na ozdobu


Pořízení nadzemních bazénů na zahradu vyžaduje dokoupení některého základního a některého doplňkového příslušenství. K tomu základnímu patří zejména filtrační zařízení, bazénová chemie, schůdky, testery, bazénový vysavač, hadice či teploměr. Někteří z vás se mohou domnívat, že k tomu základnímu vybavení patří i krycí plachty, a mají pravdu. Solární plachta https://www.heureka.cz/%3Fh%255Bfraze%255D%3DPlachta%2Bs%2Boky%2B3x4m%26min%3D%26max%3D%26o%3D3 na bazén chlorito.cz totiž plní několik funkcí, a dokonce šetří vaši peněženku.

míč na hladině bazénu

Spad nečistot – když padá na hladinu bazénu prach, listí, tráva, hmyz a další nežádoucí organismy či předměty, zbytečně se tím navyšuje doba využívání filtračního okruhu s čerpadlem a případné nasazení dezinfekčních prostředků. Tím pádem se díky zakrytí hladiny plachtou sníží náklady na provoz zařízení (elektřina) a náklady na nákup dezinfekce bazénové vody.

voda v bazénu

Ohřev vody – solární plachta sice přímo vodu neohřívá, pouze funguje jako izolant, který snižuje její ochlazování, ale jistou úsporu energie za ohřev vody to přináší. Izolaci umožňuje jak samotný plast, tak i bublinky uvnitř, které tam jsou ale hlavně kvůli tomu, aby se plachta nepotopila na dno a zůstala plavat na hladině.

Vypařování vody – největší ekonomický profit mají krycí plachty na bazén z tohoto důvodu. Dovedou totiž srazit vypařování vody z nádrže prakticky na nulu, a vy si tak můžete snadno spočítat, o jakou úsporu se jedná. A není to zrovna málo peněz. Na základě jednoduchého výpočtu se doberete k zajímavému výsledku. Za jediný den se vypaří z nádrže o průměru čtyři metry (což je obvyklá velikost nadzemních kruhových bazénů) přibližně 65 litrů vody. Za měsíc jsou to již dva kubíky a za půl roku přibližně dvanáct krychlových metrů vody, které musíte dopustit a hlavně zaplatit na vodném a stočném. Při ceně 120 Kč za vodné a stočné na kubík vody je to 1 440 Kč. Budete-li plachtu využívat pouhých pět let, za tu dobu ušetříte po odečtení její ceny přibližně šest tisíc korun, a to nejsou zanedbatelné peníze.