Stavba rodinného domu


Pozemkem to začíná

Postavit si dům od nuly má výhodu v tom, že může být přesně podle našich představ a požadavků, takže si splníme představu o svém bydlení. Na samotném počátku stojí shánění pozemku, protože potřebujeme stavební parcelu v požadované lokalitě a s možností napojení na inženýrské sítě. Také záleží na faktorech jako třeba, jestli se nenachází v záplavové oblasti, protože takové věci můžou bydlení fatálně znepříjemnit.

pohled na pozemky

Co se týče samotného domu, tak navrhovat by ho měl kvalitní projektant, protože je hezké, když máme nějaké představy, ale odborník je musí převést na papír do plánů, které projdou schvalovacím procesem na stavebním úřadu. Přeci jen musí splňovat třeba pravidla statiky, jinak by hrozilo zborcení celé stavby. Druhou fází je samotná stavba, při které bychom měli používat kvalitní materiály a mít zařízený pečlivý stavební dozor, který odhalí případný problém a bude možnost ho zavčasu opravit.

Dům na klíč

Celý proces si můžeme opravdu dost zjednodušit a to tak, že se obrátíme na odbornou firmu. Jedna z nich dokonce má příspěvek Za jeden den pod střechou Enerdomy.cz, kde můžete hezky vidět, jak za krátkou dobu postaví montovaný dům, což s běžnou stavbou nelze vůbec srovnávat. Jedná se o moderní nemovitostmi s nízkými náklady na energie, což oceníte třeba při účtech za vytápění. Přímo na svých stránkách mají různé varianty domů, od nějakých menších levnějších až po rozlehlé stavby. Nemovitosti nemusí být pouze dřevostavby, protože nemají problém zajistit stavby zděné. Tato společnost je ke svým zákazníkům vstřícná, takže se můžete jít klidně podívat do haly, kde bude Váš dům montován.

nový dům

Není problém si nechat domy vybavit i různými zařízeními jako je například tepelné čerpadlo, přičemž u nízkonákladového domu nebudou účty za elektřinu tak vysoké. Možností je mnoho, takže je můžete prokonzultovat přímo s odborníky.