Jak získat dokonalé obočí?

Někdo se narodí s krásným obočím a jiný si bohužel musí pomoci sám. Naštěstí existuje hned několik rad a tipů, které vaše obočí donutí růst.

Vsaďte na přírodní produkty

Běžně dostupné potraviny, které máte jistě doma, mohou výrazně ovlivnit růst obočí. Proto vašemu obočí můžete dopřávat regenerační kúry prakticky kdykoli, za pár korun a v pohodlí vašeho domova.

  • Peeling

Peeling je skvělý způsob jak probudit spící kořínky obočí k životu. Použijte cukr a vámi vybraný olej a jemně vmasírujte do obočí. Cukr odstraní odumřelé šupinky kůže a prokrví pleť. Tyto kúru provádějte maximálně jednou týdně, příliš častý peeling by mohl vyvolat spíše negativní účinky jako je podráždění a začervenání kůže.

  • Oleje

Mezi nejlepší oleje, které příznivě ovlivňují růst obočí, patří kokosový, ricinový a olivový olej. Olej můžete použít i v případě peelingu. Před nanášením na pleť nezapomeňte místo navlhčit vodou, aby došlo ke vstřebání všech prospěšných látek.

řídké obočí

Kosmetické produkty

Velmi úspěšná jsou růstová séra, která nabízejí podporu růstu obočí. Oblíbená jsou nejenom díky svým úspěchům ale také kvůli snadnému a rychlému nanášení. Vybírejte vždy kvalitní produkty, které jsou ověřené a mají velmi dobré recenze. Nezapomeňte, že vysoká pořizovací cena nemusí nutně znamenat nejlepší výsledky a tak buďte s výběrem opatrní.

úprava obočí

Jak obočí upravovat?

Aby růst obočí proběhl tak, jak má, je nutné dodržovat několik základních pravidel. Jestliže k výraznění obočí používáte kosmetické produkty, vždy před spaním důkladně vyčistěte celé obočí. Obočí vytrhávejte opatrně a co nejcitlivěji. Pokuste se vyhnout zbytečnému odstraňování obočí, někdy postačí pouze nevhodně trčící chloupek zastřihnout nůžkami na požadovanou velikost. Vybírejte pouze kvalitní kosmetiku, která nebude obočí zatěžovat, ale naopak bude podporovat jejich růst.