Jak zabránit pocení a víte, že se muži potí mnohem více, než ženy? Proč tomu tak je?

Pocení je problémem, který jde bohužel i vidět a také cítit. I když se potí i ženy, muži s tím mají mnohem větší problém. Jak se ho zbavit? Co vám pomůže? 

Jak zabránit pocení a víte, že se muži potí mnohem více, než ženy? Proč tomu tak je? 

Ne, že by se ženy nepotily, i ty se samozřejmě potí a to hlavně v létě, ale muži mají s tímto problémem větší starosti. I přesto, že používáte nejrůznější kosmetické prostředky, deodoranty a antiperspiranty, pocení nelze ve většině případů zabránit úplně. Navíc jde bohužel o problém, který jde hodně vidět i cítit, takže ve společnosti je pocení zkrátka nežádoucí. Jak si můžete pomoci a napadlo vás, někdy, proč se muži potí mnohem více, než ženy? 

pot na čele

Jak zastavit pocení? 

Pocení zcela zastavit obvykle nejde, to proč se potíme, navíc ovlivňuje příliš mnoho okolností. Na vině jsou někdy užívané léky, nadbytek alkoholu nebo kořeněného jídla, ale i stres nebo nervozita či nemoc. Pokud ale pocením trpíte neustále a nemá na to vliv nic dalšího, může to být jen tím, že zkrátka máte smůlu. Někdo se potí více, někdo méně. Mimo jiné to ovlivňují i hormony nebo naše emoce, které také vždy nemůžeme ovlivnit. Navíc muži se oproti ženám potím až čtyřikrát více, což je opravdu velký rozdíl. Na mužích je dost často patrné, že se potí, jak to ale zastavit? 

Pomáhá úprava jídelníčku, méně fyzické námahy i vrstev oblečení. Pokud ale i přes opatření necítíte rozdíl, není od věci poradit se s lékařem. V dnešní době lze ale navíc sehnat i oblečení, které je speciálně uzpůsobené tomu, aby se člověk nepotil. Oblečení z nanovláken, funkční a sportovní oblečení skvěle absorbuje pot a na oblečení tak nejsou viditelné stopy potu. 

muž stírá pot

Ve společnosti je to nemilé 

Každý se někdy asi potýkal s tímto trapasem. Není nic horšího, než když se člověk začne potit ve společnosti, propocená pánská košile, krůpěje potu na čele, to opravdu nevypadá dobře. Lze to pozorovat například i v práci během důležité porady, kdy je obvykle člověk dost nervózní, jakmile má mluvit před ostatními. Pomoci pak mohou i bylinky a speciální bylinné směsi proti pocení. Zkusit můžete určitě šalvěj. Pomáhá nejlépe.