Erekce – to není jen ztopoření penisu

Když se řekne problém s erekcí, většinu z vás napadne mužský penis, který nelze při erotickém vzrušení naplnit krví, a přestává tím pádem sloužit jako nástroj k sexuálnímu uspokojení a omezuje se na pouhý odvod moči močovou trubicí. Je to smutné konstatování faktu a zdá se, že k nápravě vede pouze cesta skrze cévní systém, který zas nažene krev tam, kde má být. Jenže ono to není tak jednoduché a ve hře je celá řada dalších faktorů. V první řadě je problém v psychice, která je zasažena stresem a mimo jiné i nevhodnou životosprávou – to vše působí jako tlumič vášní a erotické touhy a stává se, že namísto očekávaného uspokojení přichází únava, bolesti hlavy, zažívací potíže a pochopitelně zklamání.

sex v posteli

Nadbytek stresu je v současné době palčivý problém, který vhání do ordinací lékařů stále více pacientů. Jakmile přejde stres do chronické formy, jde o závažný problém, který vyústí nejen v potíže s erekcí. Chcete-li si v dnešní složité době udržet zdraví, musíte se snažit stres potlačovat a vytvářet více podmínek pro odpočinek a vydatný spánek. Ano, plně chápeme, že není vůbec snadné stres potlačit, a není jednoduché vyřešit situaci v zaměstnání, kde dochází ke konfliktům se spolupracovníky, v rodině, kde není partnerský vztah zrovna ideální, ve škole s nepříjemnými kantory, v obchodech, na úřadech a na dalších místech, a tak se vyplatí sáhnout po nějakém účinném pomocníkovi.

muž a žena

Tím pomocníkem se mohou stát adaptogenní rostliny. Jsou to velmi účinné byliny plné živin, které absorbují do kořenového balu, aby přežily v drsných horských podmínkách, přičemž kořeny udržují rostlinu při životě tam, kde jiné rostlinné druhy hynou. Takto výživný pomocník dokáže v lidském těle nastolit opětovnou hormonální rovnováhu, která zabrzdí chronický nárůst adrenalinu a kortizolu, a naopak zvýší produkci testosteronu, potřebného pro dostatečně pevnou erekci.