Aby tělo správně fungovalo


Genetika je mocná čarodějka. Díky ní a také kvůli ní máme skvělé zdraví a nebo nás naopak mohou trápit některé nemoci. Od předků dědíme i predispozice pro nemoci, můžeme zdědit problémy se zuby a nebo můžeme stárnout rychleji. Dědí se samozřejmě i dobré věci, ne jen ty špatné. Někdo má díky genetice například pevnou pokožku a stárne pomaleji, takže takový člověk může i ve vyšším věku vypadat například o 20 let mladší. Jenže genetika není všechno a největší podíl na tom jak vypadáme máme samozřejmě my sami.

prášek kolagen

Zdravá strava a pohyb jsou samozřejmě klíčem k tomu, aby naše tělo bylo ve skvělé kondici a sloužilo nám bez větších potížích dlouhé roky. Je důležité myslet také na psychickou pohodu a chodit na preventivní prohlídky k lékaři. Náš organismus je dokonalý stroj, který si umí některé důležité látky vytvářet sám. Mezi tyto látky patří například kolagen orcacollagen.cz, který je zodpovědný právě za to jak vypadáme. Díky kolagenu je naše pokožka vypnutá a pevná, a díky němu máme i zdravé a hezké vlasy a nehty.

tablety kolagen

Nejdůležitější jsou klouby. I na ně má vliv. Díky kolagenu se tvoří chrupavky, a ty nám umožňují bezbolestný pohyb. Bohužel zrovna kolagen si naše tělo už po třicítce vyrábět neumí, a proto je potřeba jej doplňovat ze stravy. Ideální je ovar, který se ale příliš neslučuje se zdravou stravou. Je obsažený v želatině, ale většina žen jej nedokáže pozřít jinak než v nápoji. Na trhu je v poslední době velké množství výrobců kolagenu, kteří slibují zázraky. Aby je člověk vidět, musí jej začít brát poměrně brzo, a to nejlépe ještě před tou třicítkou. Díky tomu budete mít lepší vzhled a zařídíte si, že vás v důchodu nebudou trápit ani kolena ani kyčle jak je tomu u spousty lidí. Pít pravidelně kolagen se vyplatí. Jen si musíte najít takový, který má opravdu výsledky a který funguje tak jak slibuje.