Dovolená v Indickém oceánu: Jaké ostrovy vybrat a kdy se na ně vydat?

Madagaskar

Je stát ležící na stejnojmenném ostrově. Je to 4. největší ostrov na světě ležící u jihovýchodního pobřeží Afriky. Na ostrově se nachází několik vulkánů, které jsou ale nečinné, pozůstatky po jejich činnosti jsou však zřejmé dodnes v podobě mnoha kráterových jezírek a horkých vřídel. Na ostrově panuje tropické klima, na východě ostrova je o něco chladněji než na západě. V chladnějším období se teploty pohybují okolo 20 stupňů, v období teplejším je průměrná teplota 27 stupňů.
kokosové palmy

Ostrov se vyznačuje výskytem stromů zvaných baobab, které patří k největším a nejstarším na světě, mohou dorůstat výšky až 30 metrů a dožívají se kolem 800 let. Kvůli tomu, že je ostrov izolován od pevniny, má pouze svoji typickou faunu, vyskytují se zde živočichové, které nenajdeme nikde jinde na světě, například mnoho druhů lemurů, zajímavostí je, že zde nejsou žádné šelmy.

palmy na ostrůvku

Maledivy

Souostroví ležící v blízkosti jihu Asie, toto souostroví je tvořeno celkem 1196 ostrovy, z toho je ale jen 200 obydlených. Ostrovy patří mezi velmi oblíbené turistické destinace pro své teplé podnebí a průzračné moře s krásnými plážemi. Zajímavostí je, že jsou Maledivy nejmenší muslimskou zemí na světě (k Islámu se hlásí 99% obyvatelstva a je jediné povolené náboženství v zemi). Platí zde islámské právo šaría. Vláda Malediv si je vědoma závislosti země na turistickém ruchu a proto povolila pití alkoholu v zemi pouze pro turisty v hotelech. Také to není ideální turistická destinace pro homosexuály, protože se zde homosexualita trestá vězením či ranami bičem.

bora bora ostrov

Mauricius

Tento ostrov se nachází cca 900 km na východ od Madagaskaru. Ostrov má vulkanický původ a celý je obklopen překrásnými korálovými útesy. Obyvatelé ostrova jsou především indického původu nebo míšenci s Evropany. Většina obyvatel se hlásí k hinduismu, ale jsou zde i křesťané a muslimové. Turisté na ostrov přijíždějí za překrásnými běloskvoucími plážemi, tyrkysovým mořem, zelení pralesů, vodopády či exotickým ptactvem nebo jinými neobvyklými živočišnými druhy.