Dovolená plná záhad

Jen si to představte. Stoupáte skoro nerozeznatelnou lesní cestičkou směrem k šibeničnímu vrchu, o kterém víte, že je opředen historkami o utrpění lidí, kteří touto cestičkou kráčeli na poslední cestě v životě. Věděli, že až dorazí k vrcholu, čeká je kruté mučení a nakonec poprava za účasti jásajícího davu.

Za divnými zvuky se možná skrývá zvěř

Také jste slyšeli o temných silách, které se tady projevují a dost pocestných vyděsili i ke zbláznění. Má jít o místo s negativní energií, a jakoby čím dál k vrcholu se cítíte skutečně stísněni.

Nebo na jiném místě, u zříceniny středověkého hradu, jež ještě za doby své aktivní existence, nechal panovník pobořit, a v jehož rozvalinách našli domov loupežníci, kteří plenili v širokém okolí. A své činnosti se věnovali tak usilovně, že je týž panovník nechal stíhat, pochytat a popravit. Po smrti se jejich duše vrátili na místo své největší slávy, na nynější zříceninu, ke které se blížíte.

Prý ty duše čas od času promlouvají k lidem, kteří jdou kolem. A opravdu. Nezaslechli jste najednou nějaký šepot? Spadly ty kameny z valu samy, nebo je někdo shodil? A co ten divný šelest listí, proč je najednou, i když je bezvětří, je tak výrazný.

Ano, vše je o atmosféře, kterou si sami v sobě vytvoříte. Jenže je dost míst, kde se tyto podivnosti opravdu dějí a mají na to dost svědků.

Proč nevyužít prázdnin a vydat se za těmito hlubokými prožitky? Můžete věřit v jejich existenci, nebo ne, ale také jejich propátrávání můžete proměnit v prázdninovou hru nejen pro děti.

Strašidlo pro hru

Těchto míst je opravdu hodně a nemusíte za nimi cestovat velké vzdálenosti. A nejde jen o místa, kde se prokazatelně vyskytují takzvaná „strašidla“. Víte že v Olomouckém kraji je lokalita, o které záhadologové tvrdí, že odtud startovaly lodě s mimozemskými civilizacemi? Mimochodem, tato tvrzení dosvědčují i zápisy v místních kronikách. Posuďte sami po vlastním pátrání.