Bez tažného zařízení se vám stěhování prodraží

Důvodů, proč si pořídit tažné zařízení na auto Suzuki, je celá řada. Kupříkladu lze takto trávit dovolenou s karavanem, kdy nejste omezováni prostředím ubytovacích zařízení, nevztahují se na vás rezervace, a můžete být každý den na jiném místě podle toho, jak se vám zrovna chce.

Kouli za autem však lze využívat i pro technické účely, zejména pro přepravu nákladu. Velmi často se volí jako prostředník pro připojení přívěsného vozíku, s nímž lze nakupovat např. v hobby marketech, anebo stěhovat nábytek a ostatní vybavení bytu. A právě téma stěhování nyní otevíráme, abychom si více přiblížili výhody vlastnictví tažného zařízení:

přívěsný vozík

Jste nesmírně operativní – podstatnou výhodou vlastního stěhování s vozíkem, připojeným na tažné zařízení, je flexibilita. Jste pány svého času, sami si určíte, kdy a kam pojedete, a tomu také přizpůsobíte pronájem vozíku, pokud jej nevlastníte. Pronájmy přívěsných vozíků však nejsou drahé a jsou rozhodně levnější, než stěhování s profesionály.

kartonová krabice

Chladnička, koberec, pračka, sedačka – to vše se na vozík vejde – nejobtížnější bývá při stěhování domácností právě toto, jsou to nerozebíratelné předměty, které musíte odnést tak, jak byly vyrobeny. Na přívěsný vozík se však bez problémů vejdou, pouze pamatujte na to, abyste vše nakládali co nejblíže k autu, aby byla jízda s vozíkem plynulejší. Pokud byste vezli např. pračku na vozíku až vzadu a přední část vozíku by zůstala prázdná, zatížený vozík se pak chová podobně, jako těžké kyvadlo u hodin.

Stěhování v noci – jízda s naloženým přívěsem není jednoduchá, a pokud vás na cestě zastihnou dopravní kolony, může být i zdlouhavá. Využijte možnosti stěhovat v noci, v té době je menší provoz, kolem vás klid a pohoda, žádní zvědavci a lidé, co vás zdržují od práce. Můžete to vyzkoušet, jak vám to vyhovuje, buď pozdě v noci, řekněme mezi dvaadvacátou a druhou hodinou ranní, anebo brzy ráno mezi třetí a šestou hodinou ranní.