Vydejte se spolu s námi na výlet pronajatým vozem na Rakovnicko


Okolí Prahy patří k nejzajímavějším místům v republice, a kdo o tom pochybuje, měl by si pronajmout vůz z autopůjčovny v Praze a vypravit se s ním jakýmkoli směrem, protože ať se vydáte kamkoli, všude na vás čeká něco zajímavého. Nemusíte kvůli tomu cestovat ani stovky kilometrů daleko, bohatě postačí jen hodina cesty, a někdy ani to ne.

náměstí v Žatci

Namátkou bychom mohli jmenovat Máchovo jezero a Kokořínský důl na severovýchodě, České středohoří na severozápadě, dolní, střední a horní Posázaví na jihu až jihovýchodě a okolí Berounky na západě až jihozápadě. A právě tam bychom se mohli společně vypravit nyní a překlenout cestou okresy Kladno, Beroun, Rakovník a Plzeň-sever.

krásná krajina

Oblast Rakovnicka a severní okrajové části Plzně, navazující na Podbořansko a Žatecko, patří k řídce osídleným oblastem středu Evropy, a je to možná až s podivem, protože právě zde se nachází velmi zajímavá, členitá a rozmanitá krajina. Je protkána loukami a lesy a říčními toky, z nichž tu dominuje právě Berounka a také Střela. Jedním z nejzajímavějších míst na Střele je Rabštejn nad Střelou a Liblín, kde se řeka vlévá do Berounky. Vodáci toto místo dobře znají, protože se nedaleko odtud nachází prostorný vodácký kemp, a někteří také ví o jedné z nejromantičtějších vyhlídek nad řekou – Havlově skále.

Pronajmete-li si vůz z levné autopůjčovny Praha, třeba přímo na ruzyňském letišti, můžete se odtud vydat po dálnici D6 nebo D5 a zvolit si trasu severním či jižním směrem vůči toku Berounky. Vyplatí se vzít s sebou i jízdní kola, nebo si je alespoň vypůjčit někde na trase, a projet se na kole podél řeky, kam se s autem nedostanete, je to tu velmi romantické a zejména za slunečného počasí se vám mohou zalíbit daleké rozhledy do krajiny. Budete-li mít zájem, můžete si tu sjednat i ubytování a výlet prodloužit až na několik dní. Stojí to za to!