Není problém vyčistit koberec od nánosů špíny i od zápachu

Lidská chodidla jsou fantastický nástroj, to si uvědomíme zejména tehdy, máme-li problémy s chůzí, jsme upoutáni na lůžko či na invalidní vozík, nebo jsme nuceni používat k chůzi opěrnou hůl či berle. Chůze patří k nejefektivnějším způsobům, jak si udržet zdraví, jak posílit imunitu i duševní svěžest. V dnešní době se také velmi doporučuje chodit naboso, odkládat obuv a ponožky a procházet se po nerovném povrchu na vhodném přírodním terénu, čímž masírujeme reflexní plošky a podporujeme činnost vnitřních orgánů.

koberec na podlaze

Chodit naboso se doporučuje i doma, koberec je pro takové situace přímo stvořený, protože je měkkounký, hřejivý a velmi příjemný, naše citlivé receptory nám vysílají do mozku báječné pocity vnitřního blaha, což nelze zažít v chůzi v obuvi, leda v té speciální „barefoot“, která napodobuje chůzi naboso.

nohy na koberci

Stinnou stránkou chůze naboso na koberci je ovšem náš pot. Ten sám o sobě nedává o sobě nijak výrazně znát, maximálně svou vlhkostí, nevydává prakticky žádný zápach. O ten se ale postarají aerobní bakterie, rozkládají jej a vytváří specifický odér, který na neudržovaném koberci může po delší době připomínat propocené ponožky.

Odéru pak není snadné se zbavit, suchý vysavač odsaje jen některé nečistoty a tak se musí nasadit čisticí prostředky, u syntetických vláken v kombinaci s vodou. Někomu se osvědčila jedlá soda, jiný sází na ocet, někdo zkouší různé preparáty na koberce, ale to vše je jen ruční čištění. Pro důkladnou očistu bychom se měli obrátit na specialisty s výkonným strojem na čištění koberců, např. systémem Rotovac.

Rotovac zvládne i velmi znečištěné povrchy, může se nasadit i v kancelářích, prodejnách, společenských sálech a saloncích, v restauracích, kavárnách, čajovnách a všude, kde se prochází mnoho lidí v obuvi nebo naboso. Kromě nečistot zbaví čistící roztok i zápachu, takže váš koberec pak bude jako nový.