Nejlepší tipy, jak si vylepšit balkon

Léto si můžete skvěle užít i na sídlišti uprostřed města. Musíte ovšem vědět, jak si správně upravit a zvelebit svůj balkon. Zapomínat přitom nesmíte na vzhled, praktickou stránku ani bezpečnost. Zábradlí na balkon je naprostým základem, bez kterého se neobejdete. Myslete přitom na to, že nemusí působit čistě jen jako bezpečnostní prvek, ale také jako krásný doplněk, který ozvláštní vaše posezení.

Balkon váza dekorace

Efektivní ochrana před sluncem

Mnoho lidí na to nemyslí a nechávají své posezení zcela otevřené, bez jakékoli ochrany. Během parného dne tam ovšem nebudete moci sedět a budete nuceni se zavřít doma. Ideální je proto zakoupení slunečníku nebo plachty, kterou lze upevnit mezi stěnou domu a zábradlím. Výhodou je, že vám nezabere žádné místo, snadno se čistí a uskladňuje. Zvolit ale můžete také markýzu. Ať už si vyberete cokoli, na trhu je široká nabídka variant, velikostí, barev i tvarů.

Malý balkon květiny

Rostliny by neměly chybět

Živé rostliny jsou velmi uklidňujícím prvkem, který by na vašem odpočinkovém místě rozhodně neměl chybět. Při výběru konkrétních kousků myslete především na velikost prostoru, který máte k dispozici a množství slunečního svitu. Nejlépe se květinám daří na jižních balkonech, ale záleží hodně na tom, jaký druh si pořídíte. Vždy se proto poraďte v květinářství dříve, než do zeleně investujete a potom zjistíte, že u vás nemá šanci na přežití.

Osvětlení je často opomíjené

Mnoho lidí tento prvek ignoruje, ale osvětlení je stejně důležité, jako výběr správného venkovního nábytku a vše ostatní. Klíčové je zejména v případě, že si tam chcete užívat vlahé letní večery u dobré knihy. Skvělým řešením jsou světelné řetězy v nejrůznějších provedeních. Vytvoří správnou, romantickou a pohodovou atmosféru a přitom je jejich pořizovací cena velmi nízká. Umístit je můžete na zábradlí, stejně jako nad dveře nebo kolem okna.