Jak to zvládnout?

Chtějí-li lidé vést spokojený život, musí být nezbytně finančně zaopatření. Tedy musí na tom být finančně tak, aby si mohli dovolit kdykoliv zaplatit aspoň za to, co je skutečně potřeba, bez čeho by nebyl život k žití.

Jenže těžko najdeme někoho, kdo by nikdy v životě nezažil situaci, kdy peníze potřeboval, ale neměl je. Peněz totiž nebývá vždy dost, ne vždy se jich získá tolik, aby stačily na pokrytí všech žádoucích výdajů. Někdo si málo vydělává, někdo potřebuje neúměrně hodně utrácet, a tak se snadno dostaneme na nulu nebo dokonce do záporných čísel.

polské peníze

A jak platit dál, není-li zrovna čím? Pochopitelně je to komplikovaná situace, ale kdo chce, ten řešení najde. Třeba v podobě dodatečného přivýdělku, třeba ve formě využití úspor, které má. A když ani jedno z toho nevyjde, může si našinec přece vzít půjčku.

Půjčky jsou tu od toho, aby podobným lidem v nesnázích pomáhaly. A také často nesporně pomáhají. Ale to jedině v případě, že jde o dostatečně výhodné a také dosažitelné nabídky. Což ale nebývá pravidlem.

Když se někdo pokouší získat půjčku, může narazit na odmítnutí. Třeba proto, že si podle názoru bankovních úředníků dost nevydělává, třeba proto, že má nepříjemné záznamy v registrech dlužníků a podobně. A co potom?

peníze z Ruska

Potom se někdo takový sice může rozloučit s bankovní půjčkou, ale stále ještě může získat půjčku nebankovní. Třeba taková hypotéka po insolvenci je totiž dostupná i takto nedokonalým žadatelům. Tedy za předpokladu, že se za ni tito mohou zaručit zástavou své nemovitosti a mají aspoň takové příjmy, z nichž bude možné později splácet.

A tak si každý, kdo to potřebuje, přijde někde na své, každý dostane peníze, jež potřebuje, ale zrovna nemá. A nikomu tak nemusí nevyhnutelně hrozit, že kvůli dočasné neschopnosti hradit výdaje bude muset později platit i pokuty, poplatky z prodlení a podobně nebo na něj jinak krutě dolehne osud.