Ačkoliv existují organismy, které žijí celý svůj život v naprosté tmě a vyhovuje jim to, většina organismů je zvyklá na střídání dne a noci. Je to naprosto přirozený biorytmus, který je třeba dodržovat, aby tělo a duše byly zdravé. Pokud však organismus, který je střídání denní doby je zvyklí, najednou o tohle střídání přijde, přijde také o své zdraví a vitalitu. Zajímavé je sledovat tento jev u lidí, kteří vyzkouší takzvané pobyty ve tmě. Tělo je takovým pobytem neuvěřitelně zatížené, a i když si někdo myslí, že to tělu prospívá, nakonec by bylo lepší, kdyby tento jedinec udělal zejména změnu v osvětlení, které ve své domácnosti nebo zaměstnání používá.
decentní osvětlení baru
Chcete-li vy učinit změnu, která má reálný význam, pak neváhejte a zvolte technologii, která vám k tomu dopomůže. Philips Hue https://www.lightpark.cz/philips-hue/ patří do technologií, které mají smysl nejenom pro vylepšení domácnosti jako takové, ale také z hlediska vylepšení celého života. Stačí jenom vědět, jak je třeba světlo nastavit, aby vám vždy jenom prospívalo.

Zkuste na chvíli věnovat pozornost světlu

Málokdo to dělá, ale přitom je to tak důležité. Řeč je o světlu a jeho dávkování po dobu dne. Zatímco ve dne byste si měli užívat slunce a jeho světla, v noci byste naopak měli osvětlení ztlumit a navodit tak atmosféru, která panuje v noci. Nejenom, že tím budete přirozeně tělu říkat, že se má pomalu ukládat ke spánku, ale k tomu všemu celý váš biorytmus bude fungovat lépe. A kde se tohle všechno projeví?
teplé večerní světlo
Energie = díky přirozenému spánku s vyplaveným melatoninem si více odpočinete, než pokud byste byli jenom unavení
Nálady = lepší spánek je zpravidla důvodem pro užívání si dobré nálady
Nemoci = není to ještě prokázané, ale je možné, že vlivem špatně nastaveného světla dochází k problémům, které se v tělu mohou vypracovat až do různých nemocí

About

administrator